Po - Pia: 6:00 - 22:00      033   /   642   22   40
So - Ne:  8:00 - 21:00      sportfit@sportfit.sk
Kompenzácie / SM System

kompenzácieKompenzovať znamená vyvažovať, nahrádzať niečo rovnakou hodnotou. Súčasný životný štýl nie je veľmi prospešný pre naše organizmi (jednostranné zaťažovanie, sedavý spôsob života) a je nutné to kompenzovať (správny a vyvážený pohyb).

“Vyskočený platnička” , bolesti chrbta, skrátené svalstvo, preťažené svalstvo, disbalancie, prevencia, neviem ako sa začať hýbať…

Tieto a podobné diagnóz sú dôvody prečo cvičenie kompenzácií je to čo hľadáte.
Cvičenie je vhodné pre ľudí s problémami s chrbticou, skráteným či slabými svalmi menej či viac zdatných.
Je mnoho cvičebných systémov ako napr. (SPS (SM-Systém), DNS, Pilates, Kalistetika, ktorých cieľom je zdravý a funkčný pohybový aparát. V kompenzáciách kombinujeme to najlepšie z nich. Nie je to niečo nové a revolučné. Je to spojenie už existujúcich, fungujúcich a hlavne overených cvičebných princípov pod jednu strechu.

Na kurze kompenzácií sa zameriavame na kvalitu pohybu, vedomé a cielené vykonávanie cvikov. V rámci lekcie sa využívajú princípy cvičení rôzneho charakteru, čo zabezpečí že skrátené bude naťahované, slabé bude posilňované, posunuté bude tlačené späť a fixované.
Veľmi oblúbené cvičenie “SM System” tvorí zhruba 30% kurzu. Po kurze budete schopní aj v pohodlí domova odcvičiť cviky ktoré preberieme. Okrem iného by ste mali byť schopný sami vyhodnotiť vhodnosť druhu či úrovne iných cvičení pre vás.

Cvičenie prebieha formou uzavretého kurzu pre 6-8 ľudí. Menšia skupina umožňuje individuálnejší prístup a kontinuálne napredovanie všetkých rovnako. Rozsah je 8 lekcií (1 týždenne) v cene 64€ alebo 40€ v prípade ak máte aktívnu mesačnú permanentku do fitness centra. Jednu absenciu je možné nahradiť v inej skupinke podľa zaradenia inštruktorom. Kurz spúšťame po naplnení minimálneho počtu účastníkov.

V prípade záujmu vám rád odpovie priamo inštruktor Petrisko Matúšek, ktorý kurz vedie
Mobil: 0907 414 343
email: petrisko.coach@gmail.com


SM System

sportfit_profily_2013_03_28_99_16_1200pxCvičenie s pružnými gumami, ktoré vás zbaví alebo zmierni bolesti chrbta. Metóda je zameraná na vyťahovanie (trakciu) chrbtice, vďaka ktorému sa zmenší tlak stavcov na platničky a dráždenie nervových zakončení. Zároveň natiahnete skrátené svaly, posilníte oslabené svaly, zlepšíte držanie tela a pohybový stereotyp chôdze. V rámci 60-minútovej lekcie sú zaradené aj cviky na hlboký stabilizačný systém trupu, ktorý sa podstatnou mierou zúčastňuje na správnom držaní tela.

Ak Vám život znepríjemňuje bolesť chrbta, alebo jej naopak chcete predísť kurz SM SYSTEM je niečo práve pre Vás!

Cvičenie prebieha formou uzavretého kurzu v rozsahu 8 lekcií. Lekcia je jeden krát do týždňa. Nový kurz sa otvára po naplnení minimálneho počtu účastníkov.

V prípade záujmu vám rád odpovie priamo inštruktor Petrisko Matúšek, ktorý kurz vedie
Mobil: 0907 414 343
email: petrisko.coach@gmail.com

Indikácie:

    • nesprávne držanie tela
    • svalové dysbalancie
    • bolesti chrbta
    • skolióza
    • hernia disku (“vyskočená platnička”)