Po - Pia: 6:00 - 22:00      033   /   642   22   40
So - Ne:  8:00 - 22:00      sportfit@sportfit.sk
Tréning 2.0

Tréning 2.0

Tréning 2.0 nie je označenie pre nový druh cvičenia, ale pre spôsob cvičenia. Západnejšie od nás to už mnohí vedia, no u nás to je relatívne nová vec.

Len trénovať nestačí !

Treba trénovať správne, vyvážene, cielene. Treba vyvážiť kvalitný pohyb kvalitnou regeneráciou. Naším cieľom je prinášať tréningy najvyššej kvality s individuálnym prístupom. Nazbierané vedomosti a skúsenosti zdieľame, diskutujeme, komfrontujeme. Učíme sa jeden od druhého, nebojíme sa zlyhania a omylov, pretože nič nepokazí len ten, kto nič nerobí.

Pohybu a trénovaniu sa venujeme už roky a rozhodli sme sa dať dohromady všetky naše schopnosti vedomosti a prieniesť súbor tréningov ktoré pokryjú potrebu aj toho najnáročnejšieho cvičenca. Postupne plánujeme ponuku tréningov a náš team inštruktorov rozšíriť.

Začíname s týmito tréningami, z ktorých si môžete vybrať čo vám najlepšie sedí do tréningového plánu:

Kalistenika

Tréning 2.0 KalistenikaJe to základný kameň cvičenia ako takého. Samotný názov pochádza z latinského ,,callos,, – krása , ,,sthéonos,, – sila. Kalistenika je cvičenie prevažne s vlastnou váhou či už na zemi, hrazde, kruhoch, bradách.. Predpokladom pre zložitejšie cvičebné zostavy s náradím je práve zvládnutie základných prvkov(drep, kľuk, zhyb, stoj na rukách…) pri zachovaní precíznej techniky. Vždy je nutné začať od základov a kalistenika je základ. Náročnosť tréningu je veľmi variabilná, je možné túto náročnosť neustále zvyšovať a posúvať svoje hranice.

Samozrejme, po zvládnutí základov sa otvárajú ďalšie aj ďalšie možnosti pre náročnejšie cviky, ktoré sú aj vizuálne veľmi pôsobivé (pistol squat, hand stand, L- sit, muscle up…).

Kettlebell

Tréning 2.0 KettlebellKettlebell alebo ak chcete delová gula s rúčkou je “zbraň proti slabosti. Zvládnutie techniky cvičenia s kettlebell si vyžaduje trpezlivosť a tréning. Avšak už po zvládnutí základných pohybov je odmenov naozajstná sila a funkčná sila. Silné telo = zdravé telo a to je presne to, čo kettlebell ponúka. Rôzne veľkosti tohto náčinia umožňujú efektívne a plynulé cvičenie pre každého kto má chuť na starú školu tréningu bez strojov, laniek a kladiek.

Mobilita-Stabilita-Core

Tréning 2.0 KettlebellKaždý tvrdý tréning je potrebné vyvážiť dobrou kompenzáciou. Či už potrebujeme väčší rozsah, lepšiu mobilitu veľkých kĺbov, uvoľniť skrátené svalstvo, alebo iba dobre natiahnuť po trvdom tréningovom cykle, toto je to pravé. Cvičenie je vhodné ako pre aktívnych športovcov tak pre každého kto potrebuje začať niečím ľahším.